Na tej imprezie chcą zmieniać Rzeszów. Oto Warsztatlon – edycja druga

Wiele mówi się o Rzeszowie – wspominano o podkarpackiej „Dolinie Krzemowej”, wielokrotnie wskazywano na innowacje działające w naszym mieście. Krytycy takich osądów twierdzą, że jest w tym sporo przesady, ale ja jestem pewien, że w Rzeszowie dzieje się dużo i „dobrze” pod tym względem. Jednym z koronnych na to dowodów jest Warsztatlon, w trakcie którego rodzą się pomysły między innymi na to jak uczynić Rzeszów lepszym – dla wszystkich.

Warsztatlon to połączenie zasadniczo dwóch typów wydarzeń z kręgu IT. Warsztaty łączy się z tzw. „hackatonem”, czyli 24-godzinną pracą zespołową, która ma na celu dostarczenie prototypu projektu. Co interesuje twórców Warsztatlonu? Przede wszystkim propozycje z kręgu „Smart City” (inteligentne miasto – zautomatyzowane rozwiązania zwiększające komfort mieszkańców itp.), IT, IoT (internet rzeczy – zespół urządzeń wzajemnie połączonych, wymieniających między sobą informacje np. inteligentne lodówki same zamawiające brakujące produkty do domu) oraz lifestyle.

Warsztatlon

Organizatorzy liczą na zainteresowanie ekspertów z wielu dziedzin szeroko pojętej branży IT. A zatem, poszukiwani są pomysłodawcy projektów, programiści, architekci, managerzy kultury oraz specjaliści ds. marketingu. Praca wszystkich tych osób ma zaowocować stworzeniem zespołów zajmujących się pomysłami, które w istotny sposób mogą wpłynąć na rozwój Rzeszowa.

Program wydarzenia Warsztatlon #2

Organizatorzy wydarzenia Warsztatlon podzielili je na trzy etapy. Każdy z nich ma na celu wybranie zdecydowanie najlepszego projektu spośród wszystkich zgłoszonych:

2-3 czerwca 2018 – od godziny 10:00

  • Zgłoszeni pomysłodawcy mają za zadanie zgłosić swoje projekty, natomiast uczestnicy zagłosują na najlepsze.
  • Następnie odbędzie się 24 – godzinna praca zespołowa, w trakcie której pomysłodawcy oraz uczestnicy teamów będą mieli za zadanie dostarczenie prototypu. Wszystko odbywa się pod czujnym okiem mentorów, którzy służą pomocą w trakcie dopracowywania projektu.
  • W ramach chech-inu – specjalnie przygotowanego spotkania zespoły przedstawiają swoje postępy oraz wskazują na problemy, z którymi się borykają.
  • Ostatni punkt tej części programu zakłada tzw. „final pitch”, kiedy to zespoły prezentują swoje pełne dokonania.

3 – 10 czerwca 2018 r.

  • W tych dniach internauci będą mogli głosować na projekty biorące udział w wydarzeniu Warsztatlon #2. Organizatorzy niezwykle cenią sobie opinie społeczności nie tylko z kręgu startupów.
  • Projekty biorące udział w wydarzeniu będą promowane w mediach, dzięki czemu możliwe będzie zapoznanie mieszkańców z dokonaniami uczestników.
  • Dopracowywanie prototypów – przestrzeń kreatywna KWADRAT udostępni miejsce na pracę dla zespołów.

10 czerwca 2018 r. – godzina 18:00

  • Tego dnia odbędzie się finał wydarzenia, który zobaczycie na scenie głównej Festiwalu Przestrzeni Miejskiej
  • W tym samym miejscu nastąpi ostateczna prezentacja projektów oraz wyłonienie zwycięzców
  • Tuż po tym zostaną wręczone nagrody: główna oraz publiczności

Warsztatlon

Poznaj zwycięski projekt zeszłorocznego wydarzenia Warsztatlon

W zeszłym roku najlepszym projektem okazała się być JadłoStacja – przedsięwzięcie łączące w sobie dystrybucję / zbiórkę żywności oraz budowanie relacji między ludźmi. Twórcy przedsięwzięcia zajęli się kwestią marnowania jedzenia oraz potrzebami osób wymagających szczególnej troski. To właśnie ten projekt zyskał najwięcej przychylności zarówno ze strony organizatorów, jak i mieszkańców Rzeszowa.

Zarejestruj się na Warsztatlon #2

Link do rejestracji na Evenea: https://warsztatlon2.evenea.pl/

Cena biletu: 19 zł.

Strona wydarzenia na Facebooku

About the author