27 February 2024

Warszawa. Uber będzie wozić pasażerów na lotnisko Chopina

2 min read

Lotnisko Chopina wybrało Ubera w procedurze wyboru rekomendowanych partnerów taxi – poinformował w czwartek stołeczny port. Uber, to kolejny – po taksówkach, autobusach i pociągu – środek transportu, z którego będą mogli korzystać pasażerowie stołecznego portu – dodano.

“Uber, najbardziej znana aplikacja do zamawiania przejazdów, łączy siły z największym portem lotniczym w Polsce – Lotniskiem Chopina. Już na przełomie czerwca i lipca pasażerowie będą mogli zamawiać przejazdy z hali przylotów stołecznego portu” – poinformował w informacji prasowej port. Jak dodano, Lotnisko Chopina wybrało Ubera w procedurze wyboru rekomendowanych partnerów taxi. Port podał, że ważnym elementem oceny oferty były również kwestie związane z bezpieczeństwem, standard obsługi pasażerów i dostępnością kierowców.

“Mając na uwadze potrzeby i wygodę pasażerów naszego lotniska zdecydowaliśmy, by wspólnie z Uberem udostępnić nową usługę z wykorzystaniem jednej z najpopularniejszych na świecie aplikacji. Dzięki współpracy poszerzamy ofertę z korzyścią dla podróżnych” – powiedziała, cytowana w informacji prasowej, rzeczniczka prasowa Lotniska Chopina Anna Dermont. Dodała, że Uber, to kolejny – po taksówkach, autobusach i pociągu – środek transportu, z którego będą mogli korzystać pasażerowie stołecznego portu.

Jak przekazało lotnisko, Uber wprowadzi specjalny produkt, dostępny w aplikacji dla osób przylatujących na Lotnisko Chopina. “Pasażerowie, już po opuszczeniu samolotu, będą mogli zamówić przejazd autem o podwyższonym standardzie, które podjedzie bezpośrednio na dolny poziom, czyli przyloty. By skrócić czas oczekiwania na kierowcę i zapewnić optymalną dostępność usługi Uber zastosuje technologię opartą na algorytmach predykcyjnych” – przekazano.