4 December 2023

Klienci popularnego banku celem hakerów. Uwaga na nowe oszustwo

1 min read

Hakerzy wycelowali w klientów jednego z polskich banków nową kampanię. W tym celu wykorzystują reklamy Google, skąd chcą ściągnąć ofiary na fałszywe strony. Następnie podejmują próbę wyłudzenia danych logowania do bankowości elektronicznej. To natomiast może mieć bardzo przykre konsekwencje.

O nowym przekręcie raportuje Zespół Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Komputerowego polskiego sektora finansowego. Tym razem celem hakerów są klienci banku mBank, którzy w przeszłości byli atakowani na różne sposoby . Na czym polega nowe niebezpieczeństwo?

Oszuści wykorzystują reklamy Google, w których umieszczają niebezpieczne linki. Te powodują przekierowanie na fałszywe strony, gdzie hakerzy będą chcieli przechwycić dane logowania ofiar do bankowości elektronicznej. To może mieć bardzo złe konsekwencje. Włącznie z utratą zgromadzonych na rachunku środków.

W ten sposób można łatwo się nabrać, bo Google wyświetla reklamy u góry nad pozostałymi wynikami wyszukiwania. Pamiętajcie, aby zachować czujność i w trakcie logowania się do bankowości elektronicznej dokładnie sprawdzajcie adres strony banku, gdzie wpisujecie własny login oraz hasło. Przy okazji rozważcie zabezpieczenie własnego urządzenia jednym z polecanych programów do ochrony danych i prywatności .