27 February 2024

Klienci popularnego banku celem hakerów. Tak stracisz pieniądze

1 min read

Hakerzy uruchomili nową kampanię phishingową, której celem są klienci popularnego w Polsce banku. Oszuści przygotowali fałszywą stronę, na którą wabią ofiary. Oczywiście z konkretnym zamysłem i tym jest wykradzenie danych logowania do bankowości elektronicznej. Zachowajcie ostrożność.

O nowym zagrożeniu raportuje Zespół Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Komputerowego polskiego sektora finansowego. Tym razem na celowniku hakerów znaleźli się klienci banku mBank, którzy są wabieni na stronę przypominającą tą, którą znają ze swojej bankowości elektronicznej. Tak naprawdę to pułapka.

Strona mBanku stworzona przez hakerów przypomina oryginalną, ale ma inny adres URL. Już to powinno budzić wątpliwości, ale nie każdy o tym wie. Tak naprawdę hakerzy chcą tutaj przejąć dane logowania ofiar do bankowości elektronicznej, co może mieć naprawdę fatalne skutki i skończyć się nawet utratą wszystkich zgromadzonych na rachunku oszczędności.

Pamiętajcie, aby nie wchodzić na strony z klinków niewiadomego pochodzenia. Natomiast logując się do banku zawsze sprawdzajcie dokładnie adres URL, bo może się okazać, że wpadliście w pułapkę i będzie to miało bardzo złe konsekwencje. Przy okazji rozważcie zabezpieczenie własnego urządzenia odpowiednim oprogramowaniem .