28 February 2024

Meksykańscy plażowicze w popularnym miejscu turystycznym znajdują 3 martwe ciała ze śladami tortur wyrzucone na brzeg

2 min read

Plażowicze w popularnym meksykańskim kurorcie zostali poddani ostremu przypomnieniu o przemocy meksykańskich karteli, kiedy to w weekend na plaży pojawiły się martwe ciała torturowanych osób.

Turyści odwiedzający słynną Playa Condesa w Acapulco dokonali odkrycia w sobotę po południu, kiedy znaleziono dwa ciała wykazujące wyraźne oznaki, że były torturowane, donosi The Sun.

Jedno z ciał było przywiązane do cementowej kotwicy na jednej ręce i jednej stopie, podczas gdy drugie ciało leżało twarzą do góry w piasku.

Trzecie ciało zostało znalezione z ranami postrzałowymi na karku następnego ranka na pobliskiej plaży Icacos.

Trzecie ciało zostało podobno znalezione w pobliżu bazy wojskowej.

Na miejsce wezwano meksykańskie wojsko, a na niektórych zdjęciach widać było stojących wokół żołnierzy, ale ostatecznie plaża pozostała otwarta, a ciała zostały usunięte.

Acapulco znajduje się w meksykańskim stanie Guerrero, jednym z kilku regionów, przed którymi Departament Stanu USA ostrzegł w październiku, że Amerykanie nie powinni podróżować z powodu obaw o przestępczość.

“Przestępczość i przemoc są szeroko rozpowszechnione” – ostrzegł Departament Stanu. “Uzbrojone grupy działają niezależnie od rządu w wielu obszarach Guerrero. Członkowie tych grup często utrzymują blokady dróg i mogą stosować przemoc wobec podróżnych. Obywatele amerykańscy i LPR byli ofiarami porwań w poprzednich latach.”

Acapulco zostało wymienione jako 7. najbardziej śmiertelne miasto na świecie w 2019 roku, w dużej mierze w wyniku przemocy karteli, po tym, jak było jednym z najbardziej popularnych miejsc podróży dla hollywoodzkich A-listerów przez dziesięciolecia, począwszy od lat 40-tych.