Nasi czytelnicy bezlitośni dla Wojciecha Buczaka. Ale ta kampania będzie naprawdę emocjonująca

Jak pisaliśmy dla Was we wcześniejszych tekstach, Wojciech Buczak został wystawiony przez Prawo i Sprawiedliwość do walki z obecnie urzędującym prezydentem Rzeszowa – Tadeuszem Ferencem, którego popierają partie Nowoczesna oraz Platforma Obywatelska. Sam przyznałem w swoim tekście na ten temat, że ten kandydat nie ma wielkich szans w starciu z obecnym na stanowisku od kilku kadencji, pierwotnie politykiem SLD.

Zapytaliśmy także czytelników NaszRzeszów.pl, czy uważają Wojciecha Buczaka za kandydata, który będzie w stanie zagrozić Tadeuszowi Ferencowi. Zadaliśmy bardzo proste pytanie – uzyskaliśmy sporo odpowiedzi, które w większości nie są przychylne kontrkandydatowi obecnego prezydenta miasta. Jedynie 16,4% respondentów uważa, że Wojciech Buczak wygra z Tadeuszem Ferencem. 83,6% natomiast opowiada się za obecnie pełniącym obowiązki prezydenta miasta politykiem, który cieszy się sporym zaufaniem społecznym. Mnie to absolutnie nie dziwi, bo mimo faktu iż Podkarpacie jest wręcz ostoją wyborców obecnej partii rządzącej, ci jednak zauważają poważne zmiany jakie dokonały się w trakcie jego prezydentury.

Wojciech Buczak Tadeusz Ferenc

Pewne jest jedno. To nie będzie łatwa kampania ani dla Wojciecha Buczaka ani dla Tadeusza Ferenca. Wiele jeszcze może się zmienić

Wystarczy popatrzeć na ostatnie informacje w mediach, w których wystąpił Wojciech Buczak. Zabrzmi to nieco plotkarsko, ale mnie zastanowił… zgolony wąs kontrkandydata Ferenca. Z uzyskanych przeze mnie, nieoficjalnych informacji wynika, że Prawo i Sprawiedliwość bierze sobie Podkarpacie bardzo poważnie do serca i mimo wszystko chce przynajmniej namieszać na lokalnym rynku politycznym. Dlatego też, nad wizerunkiem Buczaka zaczynają pracować PR-owcy, którzy chcą, by kontrkandydat kojarzył się mieszkańcom między innymi z nowoczesnością. Również w trakcie kampanii wyborczej cały czas mają być stosowane taktyki, które utwierdzą wyborców, iż nic z pozytywów, wypracowanych przez Tadeusza Ferenca nie zostanie przez następcę pogrzebane.

Tadeusz Ferenc wiecznym prezydentem nie będzie

W kuluarach mówi się, że jeżeli Tadeusz Ferenc wygra kolejne wybory, będzie to jego ostatnia kadencja w roli prezydenta miasta. Ponadto, niektórzy sądzą, iż jeszcze w jej tracie ustąpi ze stanowiska. Wszystko przez wybory parlamentarne, w których Tadeusz Ferenc zdecyduje się wystartować. Zaufanie partii Nowoczesna oraz Platforma Obywatelska oraz prawdopodobne zawiązanie koalicji wyborczej to wręcz prognostyk „jedynki” dla długoletniego prezydenta Rzeszowa na liście. Wtedy Wojciech Buczak mógłby przystąpić do poważnego ataku na urząd prezydenta, ale wiele wskazuje na to, że będzie miał do czynienia być może z jeszcze groźniejszym, dużo młodszym od siebie kandydatem.

About the author