Pod prąd na najłatwiejszym skrzyżowaniu w Rzeszowie. Fatalny początek majówki (aktualizacja)

Ten kierowca na długo zapamięta początek tegorocznej majówki. Wczoraj, 30 kwietnia ok. godz. 20:25 doszło do kuriozalnej sytuacji na skrzyżowaniu ulic al. Cieplińskiego oraz al. Józefa Piłsudskiego. Prowadzący srebrną terenówkę mężczyzna, najprawdopodobniej cudzoziemiec pomknął pod prąd od strony Galerii Rzeszów.

O zdarzeniu zaalarmowali nas czytelnicy, którzy dostarczyli zdjęcia przedstawiające zajście. Obserwujący sytuację donoszą nam o tym, że kierowca srebrnej terenówki / SUV-a najprawdopodobniej nieprawidłowo wjechał na skrzyżowanie od strony Wiaduktu Tarnobrzeskiego ignorując znaki pionowe oraz poziome. W wyniku tego, kierowca znalazł się przed skrzyżowaniem na nieprawidłowej części jezdni – mało tego, przejechał przez sygnalizatory wskazujące na zakaz wjazdu (światło czerwone). Jadący prawidłowo kierowcy na szczęście zachowali szczególną ostrożność i ich rozwaga przyczyniła się do niedoprowadzenia do bardziej niebezpiecznych sytuacji.

Rzeszów pod prąd

Jak podaje dalej nasza czytelniczka, krótko po tym zajściu w pobliżu skrzyżowania pojawili się funkcjonariusze Policji, którzy wykonywali czynności patrolowe na motocyklach. Widząc zamieszanie podjęli pościg za niefrasobliwym kierowcą poruszającym się w kierunku Placu Wolności. Nie jest wiadome, czy policjantom udało się ująć kierowcę srebrnego pojazdu terenowego.

Więcej informacji o tym zajściu wkrótce

Redakcja serwisu Nasz Rzeszów skontaktowała się z rzecznikiem prasowym rzeszowskiej policji. W tym momencie trwają czynności mające na celu ustalenie przebiegu zdarzenia – jak tylko pojawi się jakakolwiek informacja, która będzie w stanie dopełnić tę publikację, z pewnością się nią z Wami podzielimy.

AKTUALIZACJA (2.05.2018)

Jak obiecaliśmy, zamieszczamy komentarz Oficera Prasowego Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie, nadkom. Adama Szeląga. Przesłana nam wypowiedź nieco rozjaśnia nam motywy postępowania, jak się okazuje zgodnie z relacjami świadków, obywatela Ukrainy:

Kierujący samochodem to obywatel Ukrainy. Chcąc zawrócić w kierunku Łańcuta wjechał na skrzyżowanie pod prąd. Na ul. Piłsudskiego kierujący został zatrzymany przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie i ukarany mandatem.

About the author