Nieoznakowane radiowozy BMW w Rzeszowie – oto numery rejestracyjne

Atrakcyjne, szybkie i… niebezpieczne dla osób łamiących przepisy. Najnowsze radiowozy BMW, które trafiły do policjantów drogówki z całej Polski już wyjechały w trasy i mają już na koncie całkiem pokaźną liczbę wypisanych mandatów. Takie pojazdy pojawiły się również w Rzeszowie i okolicach – znamy już numery rejestracyjne funkcjonujących w mieście aut.

Jak wynika z informacji wymieniach między sobą przez internautów, do tej pory w regionie zidentyfikowano dwa nieoznakowane radiowozy BMW 330i xDrive. Jeden z nich został opatrzony tablicami wskazującymi na Przemyśl, natomiast drugi na Rzeszów – obydwa funkcjonują nie tylko w stolicy Podkarpacia, ale również w okolicach.

Nieoznakowane radiowozy BMW 330i xDrive w Rzeszowie – numery rejestracyjne

  • RP 74347 – Rzeszów
  • RZ 65859 – Rzeszów

Na pierwszy rzut oka trudno jest zidentyfikować nieoznakowany radiowóz Policji, jednak wprawni kierowcy zaglądający w lusterka dostrzegą dwóch funkcjonariuszy, często odzianych w kamizelki odblaskowe, albo czapkę leżącą na desce rozdzielczej. Jadąc za nieoznakowanym autem można zauważyć panel LED służący do wyświetlania komunikatów informacyjnych o kontroli drogowej.

BMW 330i xDrive rzeszów policja
Rzeszowscy policjanci dysponują dwoma nieoznakowanymi radiowozami BMW 330i xDrive.

fot. Policja.pl

BMW 330i xDrive na wyposażeniu Policji. Samochód naprawdę niczego sobie

Jako, że auto jest na wyposażeniu drogówki, musi odznaczać się ponadprzeciętnymi osiągami. Dwulitrowy, turbodoładowany silnik benzynowy w BMW 330i xDrive generuje 252 KM przy maksymalnym momencie obrotowym wynoszącym aż 350 Nm (w zakresie 1450 – 4800 obrotów na minutę). Pierwsza setka na liczniku przy maksymalnym wykorzystaniu możliwości samochodu pojawia się już po niecałych 6 sekundach, natomiast prędkość maksymalna to 250 kilometrów na godzinę – tylko dlatego, że została ograniczona elektronicznie.

BMW 330i xDrive, w które doposażono polską policję drogową to modele po ostatnim faceliftingu z bardzo osobliwymi światłami typu LED służącymi do jazdy dziennej. Te, które oddano funkcjonariuszom występują zasadniczo w 4 kolorach: srebrnym, czarnym, granatowym lub grafitowym.

Dotychczas na polskich drogach pojawiło się 40 takich samochodów, jednak do 20 października 2018 można spodziewać się dołączenia kolejnych pojazdów BMW 330i xDrive do floty drogówki (razem ma być ich 120). Auta zakupiono w ramach programu modernizacji służby – ta inwestycja kosztowała Komendę Główną Policji aż 27 milionów złotych. Ponadto, każdy radiowóz doposażono w wideorejestratory Videorapid 2A firmy Zurad.

About the author