4 December 2023

Hongkong rozdaje 500 000 darmowych biletów lotniczych

1 min read

Po zakończeniu rygorystycznych działań Corony, Hongkong chce przywrócić impet w kraju. Setki tysięcy biletów lotniczych mają zostać rozdysponowane na całym świecie.

Chiński Specjalny Region Administracyjny Hongkong chce odzyskać turystów za pomocą ofensywy uroku po zakończeniu surowych środków Corona. Dyrektor naczelny John Lee ogłosił w czwartek, że 500 000 darmowych biletów lotniczych zostanie rozdanych gościom z całego świata począwszy od marca. Bilety będą dostępne za pośrednictwem lokalnych linii lotniczych. Inne darmowe loty byłyby zarezerwowane dla mieszkańców Hongkongu i gości z Chin kontynentalnych.

Hongkong chce wrócić do blasku fleszy dzięki kampanii na dużą skalę. Hongkońska gazeta “South China Morning Post” mówiła o równowartości 255 mln dolarów (ok. 231,7 mln euro) na całą kampanię.

Normalność jeszcze nie wróciła
Jeszcze przed chińskim mainlandem finansowa metropolia zniosła jesienią wiele surowych przepisów dotyczących wjazdu. Wcześniej podróżni musieli znosić kwarantannę w hotelach, co spowodowało gwałtowny spadek liczby odwiedzających.

Gospodarka Hongkongu skurczyła się w ubiegłym roku o 3,5 proc. Normalność jeszcze w pełni nie wróciła. W Hongkongu nadal obowiązkowe są maski, nie tylko w budynkach publicznych, ale także na ulicach.

More Stories