Doskonały projekt naukowy w Rzeszowie. Sprawdź jak możesz mu pomóc

Jako człowiek, który interesuje się otaczającym mnie światem bardzo przychylnie patrzę na tego typu inicjatywy. Nauka pozwala lepiej zrozumieć nam to jak działa rzeczywistość, umożliwia nam poszerzenie naszych horyzontów. Pomysł na ten projekt zrodził się w stowarzyszeniu Explores i doskonale wpisuje się on w ideę krzewienia edukacji nieformalnej.

Projekt, pod którym kryje się Piknik Nauki EKSPLORACJE to impreza plenerowa, która w swoich założeniach ma popularyzować naukę oraz technikę. Ważnym aspektem jest odejście od standardowego modelu przekazywania wiedzy w formie teorii – stawia się natomiast na bardziej interaktywne metody przedstawiania tego, jak działają otaczające nas rzeczy. Nie trzeba chyba nikogo przekonywać do tego, że możliwość samodzielnego „posmakowania” nauki to znacznie lepsza forma jej popularyzacji.

Piknik Nauki EKSPLORACJE potrzebuje Waszej pomocy

Organizacja tego typu wydarzenia to spore przedsięwzięcie logistyczne i finansowe. Możliwość zaprezentowania zagadnień naukowych w przystępny dla widzów sposób to idea światła, ale i ona wymaga pewnych nakładów pieniężnych. Organizatorzy zamierzają wprowadzić zainteresowanych w ten świat za pomocą warsztatów poznawczych oraz interaktywnych eksponatów – co więcej dostępnych w przestrzeni miejskiej oraz w specjalnie dobranych miejscach, gdzie pasjonaci nauki – ci mali i nieco więksi będą mogli się z nimi zapoznać.

W serwisie PolakPotrafi.pl organizatorzy otworzyli zbiórkę pieniędzy, która pozwoli na wsparcie finansowe wydarzenia. Biorąc pod uwagę rozmach cyklu – ustalona kwota nie jest ogromna, niemniej zbiórka w niedługim czasie się kończy. Pasjonaci nauki – nie tylko z Rzeszowa powinni mieć to na uwadze.

  • Inauguracja Pikniku Nauki EKSPLORACJE odbędzie się 25.05.18 r. w godzinach 18:00-21:00 (piątek) w Uniwersytecie Rzeszowskim<, gdzie przewodnimi tematami będą kultura, technika oraz odkrycia cywilizacji.
  • Dzień później, w sobotę (26.05) na Placu AK, ul. Szopena, na al. Lubomirskich oraz na parkingu RARR (11:00-18:00) otwarte zostanie wydarzenie główne obejmujące wszystkie obszary wiedzy.
  • W niedzielę natomiast (27.05) w rezerwacie Liska Góra, w godzinach od 11:00 – 14:00 odbędzie się wyprawa naukowa, w której organizatorzy przedstawią tajniki przyrody, bioróżnorodności oraz ekologii.

Piknik Nauki EXPLORES

Cykl zakończy finał, który będzie miał miejsce w Uniwersytecie Rzeszowskim tego samego dnia w godzinach 18:00-21:00, gdzie zainteresowani zapoznają się z zagadnieniami dotyczącymi człowieka, anatomii, fizjologii, psychologii oraz szeroko rozumianego zdrowia.

Piknik Naukowy Eksploracje PolakPotrafi.pl

Piknik Nauki EKSPLORACJE wyewoluował z poprzednich wydarzeń organizowanych przez Explores

Organizatorami Pikniku Nauki EKSPLORACJE są Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy ExploRes, Uniwersytet Rzeszowski oraz Stowarzyszenie EKOSKOP, natomiast partnerem organizacyjnym przedsięwzięcia Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.

Strona wydarzenia: http://www.pikniknauki.pl/

About the author