Nasz Rzeszów Olimpiwiada 2018 Piwo

Wypij piwo – będziesz wielki! Taki konkurs może odbyć się tylko w Rzeszowie

Studentem byłem, więc piwo nie jest mi obce. W dalszym ciągu lubię uraczyć się naprawdę dobrym trunkiem tego typu i doskonale rozumiem spragnionych po ciężkiej nauce studentów. Jako że studia i „napój bogów” to całkiem wdzięczne połączenie – Studenckie Koło Naukowe Komunikacji Marketingowej stworzyło dosyć osobliwy konkurs. Trzeba wypić piwo. Proste, prawda? Cóż… niekoniecznie.

Jeden z światlejszych polskich myślicieli, mieszkaniec kamienicy przy ul. Ćwiartki 3 we Wrocławiu powiedziałby pewnie, że „piwo wypić każdy głupi potrafi”. Ale czy można ścigać się w kontekście wypijania kolejnych kufli tego trunku? Okazuje się, że można i konkurs Olimpiwiada 2018 jest doskonałym tego dowodem.

Olimpiwiada 2018 w Rzeszowie – o co tutaj w ogóle chodzi?

Każda zgłoszone w konkursie drużyna ma za zadanie wypić łącznie 10 piw (10 x 0,5 l) w jak najkrótszym czasie. Aby zabawa nie była zbyt prosta, musi to zrobić w 10 różnych lokalach i pubach zlokalizowanych w centrum lub na terenie rzeszowskiego rynku. Następnie, po spożyciu należy jeszcze dotrzeć do mety. Organizatorzy konkursu zdecydowali się na zapis w regulaminie, który mówi o drużynach dwuosobowych, co ma podkreślać wartość współpracy ścigających się studentów. W sumie, nie wyobrażam sobie wypicia 10 piw w krótkim czasie. 5 to jeszcze nie taka tragiczna ilość.

Żeby jednak zabawa nie była zbyt prosta dla studentów – w każdym pubie uczestnicy zostaną skonfrontowani z pytaniem konkursowym. Zakładam, że czym dalej studenci zabrną w swoich piwnych postępach, tym odpowiedzi będą… ciekawsze.

To wcale nie jest głupi wyścig na picie. To naprawdę ciekawa i luźna forma zabawy

Ktoś mógłby powiedzieć, że to jawna promocja alkoholizowania się oraz utrwalanie stereotypu pijącego studenta. Wcale nie. Organizatorzy konkursu – Studenckie Koło Naukowe Komunikacji Marketingowej wierzy, że dzięki temu uda się skonstruować nową tradycję w mieście oraz zaktywizować społeczność studencką do dobrej, odrobinę niecodziennej zabawy. Niewykluczone, że dzięki temu uda się zainspirować inne miasta do przysposobienia sobie tego typu konkursów – koło naukowe wydaje się nie mieć nic przeciwko.

Olimpiwiada 2018 w Rzeszowie – jak się zapisać?

Cóż, musicie być studentami, aby wziąć udział w zabawie. Ja zatem odpadam – bardzo mi z tego powodu przykro. Ale liczę na Was!

Wypełnij formularz zgłoszeniowy

Zrobisz to w czterech lokalizacjach:

D.S Ikar – pokój 1021 (tel:884652716) oraz na ul. Architektów (tel: 782841295 i 695384609)

Uiścij opłatę rejestracyjną

20 złotych na całą drużynę i możliwość wypicia łącznie 10 piw to wcale nie jest taki zły interes.

Spiesz się!

Organizatorzy przewidują maksymalnie 60 zespołów w trakcie trwania całej imprezy. Kto pierwszy, ten lepszy: warto więc porzucić wszelkie wątpliwości i podjąć decyzję naprawdę szybko.

Macie czas do 26 kwietnia (czyli do jutra) – tego dnia zapisy zostaną permanentnie zamknięte.

Kiedy odbędzie się Olimpiwiada 2018 w Rzeszowie?

Dzień po zakończeniu rejestracji zespołów, 9 maja o godzinie 18:00 uczestnicy zabawy muszą udać się na rzeszowski rynek celem potwierdzenia obecności w rejestracji. Warunkiem uczestnictwa w zabawie jest zabranie ze sobą legitymacji wskazującej na zapisanego konkursowicza.

__________________________________

Zobacz inne studenckie wydarzenia:

About the author