Nadchodzi czas startupów. Oto II edycja Rzeszów Startup Akcelerator

Nasz Rzeszów - Rzeszów Startup Akcelerator

Rzeszów wielokrotnie dał się poznać jako środowisko przyjazne startupom. W stolicy Podkarpacia działa sporo inicjatyw wspomagających młode biznesy w rozwoju – od pomysłu, aż po stworzeniu gotowego produktu i jego komercjalizacji. Wiodący w tej dziedzinie program Rzeszów Startup Akcelerator ogłasza drugi nabór projektów. To ogromna szansa dla osób, które mają świetny pomysłem na biznes, ale niekoniecznie wiedzą od czego zacząć!

Mam okazję pomagać startupom w stawianiu pierwszych kroków na biznesowej ścieżce. Najczęściej problemme tego typu organizacji nie jest brak pomysłu czy umiejętności, ale brak tzw. know – how, czyli wiedzy o tym, jak swój omysł i umiejętności przekuć w biznes. I tutaj właśnie wkracza program Rzeszów Startup Akcelerator.

Jego założeniem jest pomoc młodym biznesom w rozpoczęciu walki o wejście na rynek. W chwili obecnej organizatorzy poszukują interesujących projektów badawczych (szczegóły odnośnie tego, w jaki sposób możecie się zgłosić, poniżej). Jednocześnie tworzą odpowiednie warunki do rozwoju przedsiębiorstw z branży technologiczej na terenie naszego województwa.

Nasz Rzeszów - Rzeszów Startup Akcelerator

Adepci biznesu mogą liczyć na sporo przydatnych benefitów: obok poznania ekspertów w branży, oraz możliwości uzyskania porad w zakresie rozwoju przedsięwzięcia, Rzeszów Startup Akcelerator oferuje także miejsce do pracy w przestrzeni kreatywnej KWADRAT, konsultacje z mentorami, a także szkolenia w zakresie kluczowych kompetencji potrzebnych do rozwoju przedsiębiorstwa.

Akcelerowane startupy, po zakończeniu programu warsztatowego, będą mogły zaprezentować się przed przedstawicielami firm oraz inwestorami w trakcie tzw. DemoDay. To świetna możliwość uzyskania finansowania ze strony aniołów biznesu oraz podmiotów zainteresowanych innowacyjnymi produktami.

II edycja Rzeszów Startup Akcelerator – jak wziąć udział?

Zgłoszenie można złożyć drogą elektroniczną lub osobiście:

Rzeszów Startup Akcelerator (KWADRAT, II piętro)
Piotra Bardowskiego 4
35-005 Rzeszów

https://rzeszowstartup.pl/

https://www.facebook.com/RzeszowStartupAkcelerator/

Rzeszów Startup Akcelerator: oto kluczowe korzyści:

  • pomoc w zbudowaniu modelu biznesowego w oparciu o zapotrzebowanie rynku,
  • możliwość korzystania z miejsca do pracy w Podkarpackiej Przestrzeni Kreatywnej –  KWADRAT w czasie trwania programu akceleracyjnego,
  • intensywne szkolenia skupione na kluczowych zagadnieniach niezbędnych dla rozwoju biznesu, m.in. tworzenia strategii marketingowej czy technik prowadzenia sprzedaży,
  • indywidualne konsultacje online z naszymi mentorami,
  • wsparcie w pozyskaniu finansowania na dalszy rozwój dla najlepiej rokujących projektów,
  • pomoc w przygotowaniu startupu do udziału w Platformach Startowych.

A oto, co o RSA mówią uczestnicy poprzedniej edycji:

Dobra inicjatywa, dzięki której młodzi przedsiębiorcy otrzymają solidną dawkę wiedzy w jaki sposób prowadzić biznes. To również szansa na weryfikację sensowności wprowadzania pomysłu na biznes w życie. Rzeszów Startup Akcelerator to wiedza, doświadczenie i kontakty dlatego warto wziąć udział w programie.

Dominik Ciurko
CEO, Jitiv


Akceleracja to dla nas intensywna lekcja biznesu i pokory. Warsztaty budowania marki, strategii oraz zespołu prowadzone przez wysokiej klasy ekspertów były dla nas inspirujące, a wiedzę zdobytą na warsztatach sukcesywnie wdrażamy w życie. Zdobyliśmy nagrodę główną 10 000 zł, którą przeznaczyliśmy na rozwój naszego startupu.

Grzegorz Szcześniak
CEO, Evbike

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

About the author