2 października 2022

Oscary 2022. Janusz Kamiński i „Sukienka” z nominacjami – naszrzeszow.pl

1 min read

Janusz Kamiński został nominowany do Oscara za najlepsze zdjęcia za „West Side Story”. Nominację otrzymała również „Sukienka” Tadeusza Łysiaka, która powalczy w kategorii Najlepszy krótkometrażowy film aktorski. Gala wręczenia statuetek odbędzie się 27 marca w hollywoodzkim Dolby Theatre.

Nominacje do Oscarów ogłoszono we wtorek na stronie internetowej nagród. Nazwiska nominowanych odczytali aktorka Tracee Ellis Ross i aktor Leslie Jordan. W kategorii najlepszy krótkometrażowy film aktorski nominację otrzymała „Sukienka” Tadeusza Łysiaka. Obraz, zrealizowany przez studenta Warszawskiej Szkoły Filmowej, opowiada o młodej pracownicy motelu (granej przez Annę Dzieduszycką), która z powodu niskiego wzrostu doświadcza odrzucenia ze strony mężczyzn.

Obraz – zrealizowany przez studenta Warszawskiej Szkoły Filmowej – opowiada o młodej pracownicy motelu (granej przez Annę Dzieduszycką), która z powodu niskiego wzrostu doświadcza odrzucenia ze strony mężczyzn.  O statuetkę w tej kategorii powalczą też: „Ala Kachuu Take And Run” Marii Brendle, „On My Mind” Martina Strange-Hansena, „Please Hold” K.D. Davili oraz „The Long Goodbye” Aneila Karii.