4 December 2023

XVIII Podkarpackie Święto Miodu: Degustacje i konkursy

1 min read

W sobotę, 30 września, odbędzie się XVIII Podkarpackie Święto Miodu w Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie1. Wydarzenie to będzie okazją do uczestniczenia w degustacjach oraz konkursach związanych z pszczelarstwem.

Podczas święta zostaną rozstrzygnięte konkursy: „Najlepsza Pasieka Podkarpacia 2023”, „Producenci Miodów pitnych” oraz „Nalewek miodowych” 1. Program wydarzenia obejmuje m.in. uroczyste otwarcie, wręczenie odznaczeń związkowych, ogłoszenie wyników konkursów, a także prelekcje na temat pszczelarstwa1.

Wśród prelegentów znajdą się Mariusz Chachuła, który opowie o przygotowaniu pszczół do zimowli, Marek Barzyk, Prezes Krośnieńskiego Koła Pszczelarzy, który przedstawi miody pitne produkowane metodą tradycyjną, oraz Tadeusz Dylon, prezes Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy w Rzeszowie, który omówi aktualne problemy pszczelarstwa w Polsce i na Podkarpaciu1.

Podczas XVIII Podkarpackiego Święta Miodu odbędzie się również ogłoszenie wyników konkursu „Który miód najlepiej smakuje w ocenie konsumentów” 1. Wydarzenie to stanowi doskonałą okazję dla miłośników miodu oraz pszczelarzy do spotkania, wymiany doświadczeń i degustacji różnorodnych produktów pszczelich.