4 December 2023

Tragiczny pożar w Woli Zgłobieńskiej: 90-latek stracił życie

1 min read

W niedzielę 8 października 2023 r. w miejscowości Wola Zgłobieńska, na terenie gminy Boguchwała, doszło do tragicznego pożaru domu jednorodzinnego, w wyniku którego zginął 90-letni mężczyzna1. Przyczyny zdarzenia nie są jeszcze znane, a śledztwo prowadzone jest przez policję pod nadzorem prokuratora1.

Pożar wybuchł rano, mieszkaniec zauważył dym

Strażacy zostali poinformowani o zdarzeniu tuż po godzinie 7:001. Na miejsce wezwano także policjantów1. Służby zostały powiadomione przez jednego z mieszkańców Woli Zgłobieńskiej, który zauważył dym wydobywający się z domu sąsiada1. W trakcie gaszenia pożaru, w jednym z pomieszczeń strażacy odnaleźli zwłoki 90-letniego mężczyzny1.

Wielkie zaangażowanie strażaków

W akcji gaśniczej uczestniczyło 6 zastępów straży pożarnej, w tym trzy jednostki OSP z Woli Zgłobieńskiej, Zgłobnia i Nosówki, oraz 29 strażaków1. Pożar udało się opanować o godzinie 7:291.

Śledztwo w sprawie przyczyn tragedii

Przyczyny pożaru nie są na razie znane1. Policjanci pod nadzorem prokuratora prowadzą śledztwo w celu ustalenia okoliczności zdarzenia1. W międzyczasie, mieszkańcy Woli Zgłobieńskiej i okolicznych miejscowości są wstrząśnięci tragedią, która dotknęła ich społeczność.