4 December 2023

Tragiczne wydarzenia w Jaśle: 4-miesięczna dziewczynka w szpitalu, rodzice za kratkami

1 min read

W niedzielę, 22 października, w Jasle doszło do tragicznego zdarzenia. 4-miesięczna dziewczynka trafiła do szpitala z widocznymi śladami pobicia. Rodzice malutkiej, którzy są podejrzani o to przestępstwo, zostali zatrzymani i aresztowani. Sprawa wyszła na jaw, kiedy szpital w Rzeszowie skontaktował się z policją, informując o stanie dziecka.

Pierwsze zgłoszenie do policji wpłynęło w czwartek wieczorem, jednak dopiero w niedzielę udało się ustalić tożsamość rodziców. Oboje zostali zatrzymani w piątek, 20 października, a sąd na wniosek prokuratury zdecydował o ich tymczasowym aresztowaniu na okres 3 miesięcy. Nie wiadomo na razie, jak poważne są obrażenia dziewczynki, ale wiadomo, że jej stan jest na tyle poważny, że wymagał hospitalizacji.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Jaśle. Na razie organy ścigania nie zdradzają szczegółowych informacji na temat okoliczności znęcania się nad dziewczynką. Więcej informacji na ten temat powinno pojawić się w najbliższym czasie, kiedy to prokuratura będzie kontynuować swoje śledztwo.