4 December 2023

Tragiczna strata: Policjant nie żyje po strzale w głowę

2 min read

Policjanci z Jasła nie chcą nic mówić o samobójstwie kolegi. Wskazują, że trwa śledztwo, odsyłają do Komendy Wojewódzkiej w Rzeszowie. Pełniący obowiązki rzecznika prasowego KPP w Jaśle, Daniel Lelko, powiedział: – Nie mogę udzielić żadnych informacji. Kiedy pytaliśmy, jakim człowiekiem był zmarły 49-latek, oraz czy w dzień tragedii pracował, nie uzyskaliśmy żadnej oficjalnej informacji.

Do tej wstrząsającej tragedii doszło w nocy z wtorku na środę (17/18 października 2023). Mężczyzna, którego ciało znaleziono to 49-letni policjant z komisariatu w Nowym Żmigrodzie. Prokurator Rejonowy z Jasła, Grażyna Krzyżanowska, potwierdziła w rozmowie z „Super Expressem” informacje o wstrząsających szczegółach. – Zdarzenie miało miejsce wczoraj wieczorem (17 października 2023 roku – przyp. Autora). Ujawniono zwłoki z raną postrzałową głowy. Ciało znajdowało się w samochodzie prywatnym w odludnym miejscu we wsi Mytarka koło Nowego Żmigrodu. Potwierdzam, że 49-latek to policjant. Wstępnie wykluczono udział osób trzecich.

Mężczyzna miał odebrać sobie życie, strzelając bezpośrednio w głowę. Na miejsce swojej śmierci wybrał miejsce z dala od zabudowań. Prokuratura potwierdziła, że nie jest to jego miejscowość zamieszkania. – Wszelkie okoliczności i przyczyny będą przedmiotem prowadzonego śledztwa. Na chwilę obecną nie są znane. Nie mogę udzielić więcej informacji ze względu na trwające śledztwo – dodała Grażyna Krzyżanowska. Policjanci z Jasła nie chcą nic mówić o samobójstwie kolegi. Wskazują, że trwa śledztwo, odsyłają do Komendy Wojewódzkiej w Rzeszowie. Pełniący obowiązki rzecznika prasowego KPP w Jaśle, Daniel Lelko, powiedział: – Nie mogę udzielić żadnych informacji. Kiedy pytaliśmy, jakim człowiekiem był zmarły 49-latek, oraz czy w dzień tragedii pracował, nie uzyskaliśmy żadnej oficjalnej informacji.