4 December 2023

Skandaliczna propozycja dla pielęgniarek w Rzeszowie: dorabiajcie jako kelnerki

1 min read

W Rzeszowie wybuchł skandal, gdy do pielęgniarek i innych pracownic Centrum Medycznego “Medyk” wysłano kontrowersyjną wiadomość od szefa placówki, dr. Stanisława Mazura1. W wiadomości tej prezes “Medyka” zasugerował swoim pracownicom możliwość dorobienia jako kelnerki podczas bankietu dla 140 tegorocznych absolwentów medycyny na Uniwersytecie Rzeszowskim, który odbył się 24 września w hotelu Prezydenckim w Rzeszowie1. Stawka za taką pracę miała wynosić 25 zł/h1.

Propozycja wywołała oburzenie wśród pielęgniarek i środowiska medycznego. W mediach społecznościowych pojawiły się liczne komentarze krytykujące postawę dyrektora “Medyka”1. Siostra Bożenna, prowadząca popularne konto związane z pielęgniarstwem w mediach społecznościowych, skomentowała sprawę ironicznie: “Jeśli jest tu jakaś pielęgniarka, która chce dorobić jako kelnerka dla lekarzy i szuka męża lekarza, to Centrum Medyczne MEDYK oferuje biznes życia”1.

W odpowiedzi na kontrowersje, dr Stanisław Mazur tłumaczył, że docenia “solidność, uczciwość, pracowitość i kulturę” swoich pracownic, dlatego zdecydował się złożyć im taką propozycję8. Jednak jego słowa nie przekonały opinii publicznej, która uważa, że taka oferta jest poniżająca dla pielęgniarek i nieodpowiednia dla ich zawodu1.