28 February 2024

Nowonarodzeni Rzeszowianie otrzymają wyprawki od miasta

1 min read

Niemowlęta urodzone w rzeszowskich szpitalach otrzymają miły prezent od miasta – symboliczną wyprawkę, która będzie przysługiwać każdemu noworodkowi, którego rodzice mieszkają i rozliczają się w Rzeszowie1. Inicjatywa “Wyprawka RzeszówToMY” ma na celu powitanie nowonarodzonych dzieci w mieście oraz stanowić symboliczne wsparcie rzeczowe dla ich rodziców1.

Jak ubiegać się o wyprawkę?

Od 25 września będzie można ubiegać się o przyznanie “Wyprawki RzeszówToMY”1. O wyprawkę mogą starać się rodzice lub opiekunowie dzieci urodzonych od 1 września 2023 r., jeżeli:

  • zamieszkują razem z dzieckiem na terenie Gminy Miasto Rzeszów;
  • podlegają właściwości Urzędu Skarbowego w Rzeszowie1.

Wnioski o przyznanie wyprawki przyjmowane będą w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Rzeszowie, przy ul. Jagiellońskiej 41.

Co zawiera wyprawka?

Choć szczegółowe informacje na temat zawartości wyprawki nie zostały podane, współpraca z firmami Sylveco i Donegal pozwoli na dołączenie do wyprawki takich produktów jak pianka do higieny intymnej, zasypka, nożyczki bezpieczne i gąbka do mycia3. Warto zwrócić uwagę, że podobne inicjatywy są realizowane również w innych miastach, jak np. w Krakowie, gdzie najmłodsi mieszkańcy otrzymują zestaw tekstyliów, tj. kocyk, body, czapeczkę, wraz z listem powitalnym od Prezydenta Miasta Krakowa4.

Inicjatywa “Wyprawka RzeszówToMY” to kolejny sposób, w jaki miasto Rzeszów chce wspierać rodziny z małymi dziećmi i budować w nich przywiązanie do miasta już od najmłodszych lat2.