28 September 2023

Nowe życie szkoły przy ulicy Lwowskiej w Rzeszowie: Inwestycja w przyszłość edukacji

1 min read

Szkoła przy ulicy Lwowskiej w Rzeszowie, czyli Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2, zostanie gruntownie wyremontowana do końca stycznia 2024 roku1. Inwestycja obejmie remont sal lekcyjnych, świetlicy oraz przystosowanie dodatkowych pomieszczeń na potrzeby placówki. Wsparcie finansowe na ten cel, w wysokości 150 tys. zł, przekaże fundacja Leroy Merlin Polska1.

Nowoczesne warunki dla uczniów

Po zakończeniu modernizacji, szkoła stanie się znacznie lepszym miejscem do nauki i spędzania wolnego czasu dla polskich i ukraińskich dzieci1. Warto zauważyć, że uczniowie z Ukrainy stanowią aż 20% ogółu uczniów w tej placówce1. Jak podkreśla dyrektorka ZSP nr 2 w Rzeszowie, Barbara Olearka, opiekunami dzieci z Ukrainy są zazwyczaj jedynie mamy, które pracują do późna, dlatego uczniowie ci spędzają w świetlicy większość swojego czasu w dni robocze, często od 6:30 do 17:001.

Duma z Rzeszowa i jego edukacji

Inwestycja w szkołę przy ulicy Lwowskiej w Rzeszowie to ważny krok w kierunku poprawy warunków edukacyjnych dla uczniów. Prezydent Rzeszowa, Konrad Fijołek, zlecił dyrektorce Olearka zadanie postawienia placówki na nogi1. Andrzej Zaremba z zarządu fundacji Leroy Merlin Polska wyraził swoją dumę z Rzeszowa, podkreślając, jak dobrze zorganizowane są tu sprawy edukacji1. Ta inwestycja to kolejny dowód na to, że miasto dba o rozwój swoich młodych mieszkańców, inwestując w przyszłość edukacji.