27 February 2024

Niespodziewani goście na ulicach Rzeszowa: Krowy na Alei Armii Krajowej

2 min read

Rano, na jednej z najważniejszych arterii komunikacyjnych w Rzeszowie, Alei Armii Krajowej, doszło do nietypowego zdarzenia. Kilka krów zdecydowało się na spacer po mieście, co stworzyło duże zagrożenie dla kierowców.

Zdarzenie miało miejsce około godziny 8.00. Jak relacjonuje jeden z naszych czytelników, “jedna krowa weszła centralnie na jezdnię, tworząc duże niebezpieczeństwo dla kierowców”.

Na miejsce zdarzenia przybyła Straż Miejska, która podjęła czynności związane z usunięciem zwierząt z drogi. Jak informuje asp. Andrzej Stebnicki z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie, zgłoszenie o zdarzeniu wpłynęło o godzinie 7:30.

Kom. Paweł Grześ z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji podkreśla, że prowadzenie takich zwierząt w miejskich miejscach jest niedopuszczalne. “To jest miasto i taka zwierzyna w ogóle nie powinna się tam znaleźć. Myślę, że to jest jakiś odosobniony przypadek. Być może ktoś jest właścicielem gospodarstwa w tamtej okolicy, ale transport był nieodpowiednio zabezpieczony i krowy się oddaliły. Takie rzeczy nie powinny się zdarzać. Jest to wykroczenie, za które grozi mandat” – mówi kom. Grześ.

Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, krowy uciekły gospodarzowi, ponieważ z gospodarstwa został ukradziony elektryczny pastuch. Zwierzęta całe i zdrowe trafiły do właściciela.

Jedna z naszych czytelniczek zauważa, że krowy są wypasane codziennie na łące obok pobliskiego hotelu znajdującego się przy Alei Armii Krajowej. Na szczęście, zwierzęta nie uciekły daleko.

FAQ

Czy krowy mogą przechodzić przez miasto?

Nie, krowy nie powinny przechodzić przez miasto. Jest to niebezpieczne zarówno dla zwierząt, jak i dla kierowców.

Czy za wyprowadzenie krowy na miasto grozi mandat?

Tak, za wyprowadzenie krowy na miasto grozi mandat. Jest to wykroczenie, które jest karane.

Co to jest elektryczny pastuch?

Elektryczny pastuch to urządzenie służące do utrzymania zwierząt na wyznaczonym terenie. Działa na zasadzie wydawania niewielkiego impulsu elektrycznego, który odstrasza zwierzęta od przekraczania granic wyznaczonego terenu.