4 December 2023

Nagły upadek z 17. piętra: Śmierć mężczyzny w Rzeszowie budzi pytania

1 min read

W Rzeszowie doszło do tragicznego zdarzenia. 29-letni mężczyzna zginął po upadku z 17. piętra budynku przy ul. Lubelskiej 13b. Funkcjonariusze pod nadzorem prokuratora pracowali na miejscu zdarzenia, starając się ustalić dokładny przebieg tragicznych wydarzeń. Postępowanie w tej sprawie podjęła Prokuratura Rejonowa dla miasta Rzeszowa. Mężczyzna wypadł z okna swojego mieszkania i zginął na miejscu. Informacje wskazują, że był mieszkańcem województwa podkarpackiego, ale nie mieszkał na stałe w tym konkretnym lokum1.

Jak na razie nie ma żadnych dowodów sugerujących, że do tragedii przyczyniły się osoby trzecie, żadna osoba nie została zatrzymana w związku z tym przypadkiem. Ciało 29-latka zostało zabezpieczone do przeprowadzenia badań sekcyjnych, które mają pomóc w zrozumieniu okoliczności tej tragedii. Nadal pozostaje nieznane, co mogło poprzedzić ten dramatyczny gest i ile osób znajdowało się w mieszkaniu w chwili zdarzenia1.

Świadkowie są przesłuchiwani, a miejsce zostało zabezpieczone dla śledczych, którzy starają się zebrać wszelkie istotne dowody. Jak na razie nie ma również informacji o tym, czy 29-latek pozostawił jakiekolwiek pożegnalne pismo. Sprawa pozostaje w fazie intensywnego śledztwa, które ma na celu rozwikłanie okoliczności tragedii. W lipcu 2021 r. w tym samym budynku doszło do podobnej tragedii. 30-letni mężczyzna wypadł z okna wieżowca, z 16. piętra. Pomimo reanimacji, życia mężczyzny nie udało się uratować1.