28 February 2024

Młode przestępczynie: Nastolatki kradły kosmetyki z drogerii

2 min read

W ciągu ostatnich czterech miesięcy, dwie nastolatki z Kolbuszowej i Rzeszowa zyskały niechlubną sławę, dokonując serii kradzieży w lokalnych drogeriach. Ich działania zostały ujawnione dzięki czujności pracowników sklepów i skutecznej pracy policji.

Złodziejki w akcji

Wszystko zaczęło się, gdy pracownik sieci drogeryjnych zauważył niepokojący wzorzec. W ciągu kilku miesięcy, od czerwca do września ubiegłego roku, w sklepach na terenie Kolbuszowej i Rzeszowa dochodziło do kradzieży. Złodziejki, jak się później okazało dwie 16-letnie dziewczyny, zabierały z półek kosmetyki, odrywały metki i przechodziły przez linię kas, nie płacąc za towar.

Skuteczna praca policji

Po otrzymaniu zgłoszenia i materiału z monitoringu, policjanci z wydziału kryminalnego przystąpili do działania. Ustalili dane nastolatek, które miały związek z kradzieżami. Okazało się, że są to dwie mieszkanki powiatu kolbuszowskiego.

Łącznie, jak wynika ze zgromadzonego przez policjantów materiału dowodowego, nastolatki miały dokonać dwunastu kradzieży. Wartość skradzionych artykułów oszacowano na blisko 4200 złotych. Ich łupem padały głównie akcesoria do makijażu i pielęgnacji.

FAQ

1. Jakie były motywy kradzieży?
Motywy kradzieży nie są jasne. Możliwe, że dziewczyny były popychane przez chęć posiadania drogich kosmetyków, które nie były w ich zasięgu finansowym.

2. Jakie mogą być konsekwencje dla nastolatek?
Konsekwencje mogą być poważne, włączając w to możliwość odpowiedzialności karnej. Wszystko zależy od decyzji sądu.

3. Jakie środki zostały podjęte, aby zapobiec przyszłym kradzieżom?
Sklepy mogą zdecydować się na zwiększenie środków bezpieczeństwa, takich jak lepsze systemy monitoringu czy zwiększenie personelu.

Wyjaśnienie terminów

Drogeria – sklep, w którym sprzedaje się kosmetyki, środki czystości i inne produkty do pielęgnacji ciała.

Monitoring – system kamer bezpieczeństwa używany do obserwacji i nagrywania aktywności w określonym obszarze.

Wydział kryminalny – część policji odpowiedzialna za śledztwa w sprawach poważnych przestępstw, takich jak kradzież.