28 February 2024

Jola: Głos, który zamilkł zbyt wcześnie

2 min read

Jola, młoda i utalentowana chórzystka, niespodziewanie odeszła od nas, pozostawiając w głębokim smutku swoją rodzinę, przyjaciół i całą społeczność parafialną. Jej tragiczna śmierć przypomina nam o kruchości życia i nieprzewidywalności losu.

Jola była znaną postacią w Rzeszowie, gdzie od lat śpiewała w Scholi Liturgicznej przy miejscowej katedrze. Jej piękny głos i zaangażowanie w życie parafii były inspiracją dla wielu osób. Jola była również zapalonym fotografem, którym dzieliła się w nagłych potrzebach.

Niestety, 4 stycznia tego roku, Jola niespodziewanie zmarła w szpitalu po tragicznym wypadku samochodowym, który miał miejsce kilka dni wcześniej. Jola straciła kontrolę nad pojazdem i wjechała do przydrożnego rowu. Przyczyną wypadku okazał się pęknięty tętniak, który wcześniej objawiał się bólami głowy.

Lekarze przez kilka dni walczyli o jej życie, a przyjaciele modlili się o jej powrót do zdrowia. Niestety, pomimo wszelkich starań, Jola odeszła, pozostawiając w głębokim smutku swoją rodzinę, przyjaciół i całą społeczność parafialną.

Jej nagła śmierć wstrząsnęła wszystkimi, którzy ją znali. Wspólnota parafialna pożegnała Jolę wzruszającym wpisem na facebookowym profilu katedry rzeszowskiej, w którym podziękowano jej za jej talent, uśmiech i dobre serce.

Ostatnie pożegnanie Joli odbędzie się 9 stycznia o godzinie 14:00 w kościele parafialnym w Malawie.

FAQ

1. Kim była Jola?
Jola była młodą i utalentowaną chórzystką, która śpiewała w Scholi Liturgicznej przy rzeszowskiej katedrze. Była również zapalonym fotografem.

2. Co było przyczyną jej śmierci?
Jola zmarła nagle po wypadku samochodowym, który był spowodowany pękniętym tętniakiem.

3. Kiedy odbędzie się jej pogrzeb?
Ostatnie pożegnanie Joli odbędzie się 9 stycznia o godzinie 14:00 w kościele parafialnym w Malawie.

Wyjaśnienie terminów

Schola Liturgiczna – to grupa osób, której zadaniem jest śpiewanie podczas liturgii kościelnej.

Tętniak – to patologiczne poszerzenie ściany tętnicy, które może prowadzić do jej pęknięcia i poważnych konsekwencji zdrowotnych.