28 February 2024

Dziki na torach: Niecodzienny incydent z udziałem pociągu PKP Intercity

2 min read

W poniedziałkowy wieczór, na linii kolejowej nr 91 łączącej Rzeszów z Krakowem, doszło do nietypowego zdarzenia. Pociąg PKP Intercity, jadący z Przemyśla do Warszawy, zderzył się z dzikami, które niespodziewanie wbiegły na tory. Incydent miał miejsce kilkaset metrów od Świlczy, około godziny 18:50.

Lokomotywa, która uderzyła w dziki, doznała uszkodzeń. W wyniku zdarzenia, około 150 pasażerów musiało przesiąść się do innego pociągu. Przesiadka rozpoczęła się o godzinie 20:10 i trwała do 20:45. W tym czasie ruch pociągów na linii odbywał się jednym torem.

Pasażerowie, którzy musieli czekać na kolejny pociąg, zostali przesiadką do pociągu Intercity “Przemyślanin”, jadącego na trasie Przemyśl Główny – Świnoujście. Pociąg ten ruszył o godzinie 20:50. Pasażerowie otrzymali darmowy poczęstunek w wagonie Wars.

Uszkodzona lokomotywa została przewieziona do serwisu, a ruch pociągów na obu torach na linii 91 został przywrócony o godzinie 20:55. Mimo to, pasażerowie dotarli do Warszawy z opóźnieniem wynoszącym około 1,5 godziny.

FAQ

1. Czy były jakieś ofiary w wyniku tego incydentu?
Nie, nie było żadnych ofiar wśród pasażerów. Jedynie lokomotywa doznała uszkodzeń.

2. Czy pasażerowie otrzymali jakiekolwiek odszkodowanie za opóźnienie?
Tak, pasażerowie otrzymali darmowy poczęstunek w wagonie Wars.

3. Czy ruch na linii kolejowej został przywrócony?
Tak, ruch na linii kolejowej nr 91 został przywrócony o godzinie 20:55.

Wyjaśnienie terminów

PKP Intercity – jest to marka przewozowa Polskich Kolei Państwowych, która obsługuje dalekobieżne połączenia pasażerskie na terenie Polski.

Lokomotywa – jest to pojazd szynowy, który jest wykorzystywany do ciągnięcia wagonów pociągu.

Przesiadka – jest to zmiana pojazdu (w tym przypadku pociągu) podczas jednej podróży.

Wagon Wars – jest to specjalny rodzaj wagonu w pociągach PKP Intercity, w którym pasażerowie mogą skorzystać z różnego rodzaju usług, takich jak zakup jedzenia i napojów.