28 February 2024

Była Wicewojewoda Podkarpacka Odpowie za Zarzuty Korupcyjne

2 min read

Była wicewojewoda podkarpacka, Lucyna P., związana z partią Prawo i Sprawiedliwość (PiS), została zatrzymana przez policję i usłyszała dziesięć zarzutów. Po długiej karierze politycznej, w tym pełnieniu funkcji w Radzie Miasta Przemyśla oraz pracy w biurze poselskim Marka Kuchcińskiego, Lucyna P. objęła stanowisko wiceprezesa w PGNiG Technologie w Krośnie. Jej kariera została jednak przerwana w wyniku zarzutów korupcyjnych.

Po przesłuchaniu, Lucyna P. została zwolniona do domu, lecz nałożono na nią poręczenie majątkowe w wysokości 30 tysięcy złotych, dozór policyjny oraz zakaz kontaktowania się ze świadkami. Te środki zapobiegawcze mają zapewnić prawidłowy przebieg dochodzenia w sprawie, w której Lucyna P. jest jedną z głównych postaci.

FAQ

 1. Kim jest Lucyna P.?
  Lucyna P. to była wicewojewoda podkarpacka, związana z partią PiS, która została zatrzymana przez policję pod zarzutem korupcji.
 2. Jakie zarzuty postawiono Lucynie P.?
  Lucyna P. usłyszała dziesięć zarzutów, jednak szczegóły tych zarzutów nie zostały ujawnione w tym artykule.
 3. Jakie środki zapobiegawcze zastosowano wobec Lucyny P.?
  Wobec Lucyny P. zastosowano poręczenie majątkowe, dozór policyjny oraz zakaz kontaktowania się ze świadkami.
 4. Czy Lucyna P. jest już skazana?
  Nie, Lucyna P. jest obecnie podejrzana i postępowanie w jej sprawie trwa.

Wyjaśnienie użytych terminów

 • Poręczenie majątkowe – zabezpieczenie finansowe nałożone na podejrzanego, mające na celu zapewnienie jego obecności w trakcie postępowania sądowego.
 • Dozór policyjny – środek zapobiegawczy polegający na regularnym meldowaniu się podejrzanego w wyznaczonej jednostce policji.
 • Zakaz kontaktowania się ze świadkami – zakaz narzucony przez organy ścigania, mający na celu zapobieganie wpływaniu na świadków lub utrudnianiu postępowania dowodowego.