4 December 2023

Aktualizacja wyników wyborów: Dane z 31,66% komisji w okręgu rzeszowskim

1 min read

W poniedziałek rano, Państwowa Komisja Wyborcza (PKW) zaczęła podawać wyniki niedzielnych wyborów parlamentarnych. Dane pochodziły z poszczególnych komisji obwodowych, a do tej pory udało się przeliczyć głosy z 31,66% komisji w okręgu rzeszowskim1.

Proces liczenia głosów

Proces liczenia głosów jest skomplikowany i czasochłonny. PKW musi dokładnie przeliczyć wszystkie głosy, aby zapewnić sprawiedliwość i przejrzystość wyborów. W niedzielę 15 października Polacy wybierali posłów i senatorów w wyborach parlamentarnych. Wyjątkowo wysoka frekwencja spowodowała, że proces liczenia głosów jest bardziej skomplikowany i może zająć więcej czasu niż zwykle5.

Wyniki z innych okręgów

Wyniki z innych okręgów również zaczynają napływać. Na przykład, z danych z 81,98% komisji obwodowych w senackim okręgu wyborczym nr 56 w województwie podkarpackim wynika, że Józef Jodłowski z PiS zdobył najwięcej głosów4. Z kolei z opublikowanych w poniedziałek o godzinie 10:00 danych PKW, pochodzących z 28,99% obwodowych komisji, wynika, że wyniki referendum na Podkarpaciu są już znane2.

Oczekiwanie na pełne wyniki

Mimo że wyniki z niektórych okręgów są już znane, pełne wyniki wyborów parlamentarnych nadal są oczekiwane. PKW kontynuuje liczenie głosów i regularnie aktualizuje wyniki. Wszyscy czekają na pełne wyniki, które dadzą nam pełny obraz politycznej mapy Polski po tych wyborach.