Studia na Politechnice zacznij jak król. Oto obóz „Adapciak”

Wielkimi krokami zbliża się kolejny rok akademicki – większość studentów wróci do Rzeszowa po zasłużonych wakacjach po to, aby przyswajać kolejne porcje wiedzy. Wśród nich znajdą się również pierwszoroczniaki, którzy mogą czuć się nieco zagubieni w nowym, dość specyficznym środowisku. Samorząd Studentów Politechniki Rzeszowskiej wychodzi im naprzeciw wraz z obozem adaptacyjnym „Adapciak”.

Celem obozu adaptacyjnego Politechniki Rzeszowskiej jest wprowadzenie studentów pierwszego roku w środowisko akademickie. Uczestnicy poznają nie tylko oferty organizacji studenckich, ale także otrzymają informacje na temat praw i obowiązków studenta, a ponadto przejdą szkolenia z zakresu pomocy materialnej, a także „studenckiego savoir vivre’u”. Poza częścią merytoryczną, impreza oferuje także zwiedzanie najciekawszych miejsc związanych z Politechniką Rzeszowską oraz samym Rzeszowem.

Adapciak Bieszczady

Adapciak odbędzie się nie tylko w Rzeszowie. Uczestnicy obozu odwiedzą także Bieszczady

Adapciak rozpocznie się w Rzeszowie – jednak w jego trakcie świeżo upieczeni studenci odwiedzą także Bieszczady, gdzie w przerwie między szkoleniami odbędzie się „sesja zerowa”. W jej trakcie uczestniczy będą musieli wykazać się wiedzą z zakresu znajomości Rzeszowa oraz samej uczelni. Pojawi się także „złośliwa pani z dziekanatu”, która ma stanowić humorystyczny element obozu adaptacyjnego.

Przygoda wielu czołowych postaci środowiska akademickiego zaczynała się właśnie od wrześniowej wyprawy na Obóz Adaptacyjny. Projekt SSPRz nie jest zwykłym spotkaniem integracyjnym… jest wydarzeniem, które buduje nowe przyjaźnie i zostaje w pamięci na lata…

Źródło: inf. pras.

Adapciak 2018 – kiedy odbędzie się obóz adaptacyjny dla pierwszorocznych studentów Politechniki Rzeszowskiej?

Obóz Politechniki Rzeszowskiej rozpocznie się 3 września i potrwa aż do 9 września. W trakcie imprezy studenci będą mieli okazję uczestniczyć nie tylko w szkoleniach, ale także w zwiedzaniu Rzeszowa oraz uczelni. Po kilku dniach od rozpoczęcia wydarzenia, Adapciak przeniesie się do miejscowości Bystre w Bieszczadach.

Adapciak

Adapciak Politechniki Rzeszowskiej to projekt, który swój początek miał w roku 2013 w Kamionce. Celem organizatorów jest stworzenie środowiska integracyjnego dla nowych członków studenckiej braci Politechniki Rzeszowskiej. W ramach obozu uczestnicy poznają strukturę uczelni, ich przedstawicieli oraz mogą przy okazji miło spędzić końcówkę wakacji.

Zarejestruj się na Adapciak Politechniki Rzeszowskiej 2018 – koniec zapisów już 19 sierpnia!

Strona Adapciaka Politechniki Rzeszowskiej na Facebooku

About the author