Oceń 25. Rzeszowskie Juwenalia – sonda Czytelników Nasz Rzeszów

Wczoraj zakończyły się 25. Rzeszowskie Juwenalia. Wśród artystów, którzy pojawili się na miasteczku Politechniki Rzeszowskiej znaleźli się m. in. Sławomir, Beata & Bajm, Kult oraz Luxtorpeda. Imprezowicze absolutnie dopisali – organizatorzy nie mogą narzekać na frekwencję. Mimo wszystko, zwracamy się do Was – wypowiedzcie się na temat tegorocznej edycji Rzeszowskich Juwenaliów!

W tym roku Rzeszowskie Juwenalia były płatne dla niektórych imprezowiczów. Na teren imprezy za darmo mogli wejść studenci wszystkich uczelni w Rzeszowie, pracownicy uczelni tworzących 25. Rzeszowskie Juwenalia oraz uczniowie – wszyscy po okazaniu stosownej legitymacji. Dodatkowym obostrzeniem, tradycyjnie już od kilku lat były oddziały ochrony, które m. in. w torebkach poszukiwały napojów wyskokowych – wnoszenie ich na teren imprezy z zewnątrz jest zabronione regulaminem.

Płatne juwenalia okazały się sporym powodem do narzekań

Jak wynika z naszych obserwacji mediów społecznościowych, 25. Rzeszowskie Juwenalia były krytykowane za tę decyzję. Również w serwisie Nasz Rzeszów pojawił się komentarz czytelnika, który dotyczył tego aspektu organizacyjnego: dyplomatycznie odpowiedzieliśmy, iż juwenalia, ich koncepcja oraz rozmach się zmieniają. W innych miastach wojewódzkich płatne bilety to norma i co więcej – są one zwykle droższe niż w Rzeszowie.

25. Rzeszowskie Juwenalia opinie

Studenci „znęcali się” również nad cenami produktów gastronomicznych oraz alkoholu na terenie imprezy. Wysokie kwoty, jakich życzyli sobie sprzedawcy wywołały oskarżenia o znaczną komercjalizację wydarzenia – zauważyliśmy jednak, m. in. w grupach studenckich na Facebooku, że absolwenci uczelni nieźle radzili sobie z tym faktem. Niektórzy zawczasu przygotowali się na juwenalia i… zakupili wręcz hurtowe ilości napojów wyskokowych, które następnie przechowali na terenie miasteczka: jeszcze przed ogrodzeniem terenu. W dniach imprezy produkty te były następnie sprzedawane w niższych cenach. Nie jest to zgodne z regulaminem, ani nawet z prawem – warto to mimo wszystko odnotować.

Oceń 25. Rzeszowskie Juwenalia. Wypełnienie ankiety zajmie Ci mniej niż minutę

O ile nie poniesie Cię chęć szerszego wypowiedzenia się na temat imprezy. Tym razem zadamy Wam 4 pytania zamknięte i jako pole do popisu dla Was – zostawiamy jedno otwarte, które nie jest obowiązkowe. Będziemy jednak zaszczyceni, jeżeli na nie odpowiecie: w podsumowaniu wyników z pewnością opublikujemy Wasze wypowiedzi.

About the author